ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ШКОЛЕ

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ РОДИТЕЉИМА И НАШИМ УЧЕНИЦИМА:

Министарство је подсетило школе на здравствене препоруке и навело да инспекције образовања и санитарне заштите надгледају спровођење мера хигијене у школи.
У писму се наводи да школе морају да ураде следеће:
- редовно одржавање школских просторија: вентилација учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење канти за отпатке, коришћење рукавица;
- прање и дезинфекција пода, зидова, врата и површина клупа;
- редовно снабдевање тоалетима сапуна, учионицама и трпезаријама;
- подстицање ученика да опере руке;
- Да се саветује ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос опраним рукама;
- Не мењајте храну и не користите исте чаше и боце за воду.
- Коришћене папирне марамице и пешкире одмах одложити у канте за смеће;
- Планирајте часове водитеља наставе у свим часовима о одржавању личне хигијене и непосредног окружења, као и комуникацији која није подложна паники и ширењу непроверених информација;
- препоручити родитељима и ученицима да одлажу прославе и окупљања;
- Планирајте студентске скупштинске активности које ће подстаћи ученике да редовно одржавају личну хигијену и школски простор.

Сходно томе, повећане су хигијенске мере у нашој школи, а све школске просторије дезинфиковане су асепсолом током одмора и ова пракса ће се наставити и убудуће.